Pozvánka na konferenci


Konference Životní příběhy obětí stalinismu

 

Datum konání: 21.-24. 2. 2009

Místo konání: konferenční prostory Mánes (Restaurant & Gallery), Praha

 

V roce 2009 Evropa slaví dvacáté výročí pádu železné opony. Právě v tomto období jsme připravili mezinárodní konferenci pro 50 studentů z celé Evropy. Čtyřdenní konference je věnována památce obětím stalinismu v bývalém Československu.

 

Na této akci budou prezentovány životní příběhy obětí stalinismu, kteří přežili politické pronásledování a jsou ochotni sdílet své vzpomínky právě s námi, mladými lidmi. Jedná se o jedinečnou příležitost setkat se s pamětníky stalinistické minulosti, která se s největší pravděpodobností nebude opakovat. Konference zahrnuje příspěvky bývalých politických vězňů, akademiků a expertů z oblasti orální historie.

 

Chybí Vám ještě nějaká informace?

 

Detaily můžete získat v předběžném programu, popřípadě nás kontaktujte na níže uvedené emailové adrese:

 

info@politicalprisoners.eu

 

 

Přihlášování na konferenci

 

Přihlašování začíná 1. prosince 2008. Požadujeme motivační dopis, neboť hledáme vysoce motivované účastníky mladší 26let z rozličných akademických prostředí a s pochopením naší společné minulosti. V rámci bohatého programu konference (konané v centru Prahy) se zúčastníte neformálních přednášek, skupinových a diskusních setkání a budete mít možnost navštívit největší pražský festival Mene Tekel bojující proti totalitním režimům, krutosti a násilí.

 

Za poplatek můžeme zajistit třídenní ubytování v centru Prahy, snídaně a teplé večeře, kulturní program v Praze a samotný obsah konference. Hlavním jazykem konference je angličtina.

 

Těšíme se na Vás!

 

Váš konferenční tým

 

www.politicalprisoners.eu

www.aegee-praha.cz

www.menetekel.cz/en

Přidejte se k nám...

Ke stažení

Pozvánka na konferenci